TS Wisła (I drużyna)

TS Wisła II (rezerwy)

Juniorzy U-20

Juniorzy U-18

Kadeci U-16

Kadeci B U-15

Młodzicy U-14

Chłopcy U-12

8 marca 2017

Nadchodzi godzina prawdy

14 stycznia bieżącego roku był dniem, kiedy drugoligowy zespół Wisły po raz ostatni wygrał swój drugoligowy mecz a dokonał tego na trudnym terenie w Rudzie Śląskiej.

Od tego momentu nastąpiła seria siedmiu kolejnych porażek a na zakończenie fazy zasadniczej sklasyfikowany został na przedostatnim 12 miejscu w tabeli, co oznacza, że będzie musiał walczyć w fazie play OUT. O ostatnie gwarantujące drugoligowy byt miejsce stoczy bój z drużyną Politechniki Częstochowa a zwycięsko z rywalizacji wyjdzie drużyna, która jako pierwsza odniesie dwa zwycięstwa. Smaku rywalizacji dodaje fakt, że w sezonie regularnym obie ekipy wygrały mecze na własnym terenie identyczną różnicą 11 punktów i o tym, że to Wisła będzie rozgrywała ewentualny trzeci decydujący pojedynek na własnym parkiecie zadecydował stosunek punktów zdobytych do straconych.

Na pewno to nie jest właściwy moment na analizę tego, co było przyczyną sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujemy. Przyjdzie na to czas po zakończeniu sezonu i obiecuję, że niezależnie od tego jak się on zakończy takiego podsumowania dokonam. Teraz nadchodzi dla mnie a przede wszystkim mojego zespołu czas prawdy. Staną naprzeciw siebie dwie ekipy, które będą walczyć z wszystkich sił o to żeby zostać na kolejny sezon w szeregach drugoligowców a rozstrzygnie o tym czysta sportowa rywalizacja na boisku. To, że jesteśmy w nieco uprzywilejowanej sytuacji, bo rozpoczynamy u siebie i w razie konieczności rozegrania trzeciego pojedynku również będziemy gospodarzami tak naprawdę nic nie znaczy. Wygra ekipa bardziej zdeterminowana, potrafiąca lepiej zapanować nad nerwami i presją, bo takowe będą na pewno. Jestem ogromnie ciekawy jak moi chłopcy poradzą sobie w tej sytuacji. Wierzę, że to moi podopieczni wyjdą zwycięsko z tej rywalizacji, ale też pracując dwadzieścia lat w zawodzie nauczyłem się, że trener musi zawsze pamiętać, że to jest sport i szanse na zwycięstwo są zawsze po dwóch stronach. Przede mną jak do tej pory najważniejsza i najtrudniejsza próba w mojej karierze, przed chłopakami ważny test. I nie chodzi o to czy wygramy czy tez przegramy. Chodzi o to czy tak jak przystało na prawdziwych facetów będziemy walczyć ze wszystkich sił, w każdej sekundzie każdego meczu, i to, że w żadnej sekundzie tych meczów nie stracimy wiary w to, że uda nam się zakończyć te rywalizację zwycięstwem - to komentarz trenera Piotra Piecucha i prośba do sympatyków

W imieniu swoim i chłopaków zapraszam wszystkich kibiców do przybycia na mecz i proszę o gorący doping. Liczę na to, że do grupy wspaniałych i wiernych naszych kibiców wspierających nas przez cały sezon dołączą inni i w bardzo wydatny sposób wesprą nas w najważniejszym momencie tego sezonu.

Trener

 

ZAPRASZAMY!!

11.03.2017  godz. 16:00  hala główna ul. Reymonta 22

TS Wisła Kraków - AZS Politechnika Częstochowa

 

 


Tagi: II liga

Ostatnie aktualności

Ostatnie mecze

Kadeci U-15

UKS Kadet Oświęcim - TS Wisła 20:0

II drużyna

TS Wisła II - MKS Limblach Limanowa 67:69

Juniorzy U-20

TS Wisła - WKK Wrocław 56:82

Chłopcy U-12

TS Wisła - MUKS 1811 Tarnów 55:69

Juniorzy U-18

TS Wisła - PM Tarnów 74:58

Kadeci U-16

TS Wisła - UKS Regis Wieliczka 82:51

I drużyna

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - TS Wisła 81:63

Młodzicy U-14

SKF Jura Basket Zabierzów - TS Wisła 0:20

Najbliższe mecze

Juniorzy U-18

MKK MDK Kielce - TS Wisła

sobota, 21 października, godz. 14:30

I drużyna

AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl - TS Wisła

sobota, 21 października, godz. 18:00

Kadeci U-16

KS Korona Kraków - TS Wisła

niedziela, 22 października, godz. 14:00

Młodzicy U-14

TS Wisła - UKS Regis Wieliczka

niedziela, 19 listopada

Kadeci U-15

TS Wisła - UKS Regis Wieliczka

sobota, 20 stycznia

Facebook