Przegrana po wspaniałej grze.

"Nie trafiłem ponad 9000 rzutów w mojej karierze. Przegrałem prawie 300 gier. 26 razy nie trafiłem decydujących piłek w meczu. Ponosiłem porażki raz po raz przez całe moje życie. I właśnie, dlatego osiągnąłem sukces." Michael Jordan

I Młodzicy Wisły osiągną sukces. Może już jutro? Dalej do awansu do półfinału potrzebują tylko jednego zwycięstwa.

A ono było w sobotę tak blisko. Na wyciągnięcie ręki. Bardzo zacięty, chwilami błyskotliwy mecz pozostanie na długo w pamięci widzów.

Już same statystyki świadczą, jak wyrównany był to pojedynek. Prowadzenie zmieniało się niemal, co akcję. Pierwsza kwarta 12:12, druga 16:16. Po pierwszej połowie remis 28:28. Mecz w trzeciej kwarcie rozpoczął się od nowa. I tę kwartę, jak mają to w zwyczaju, Wiślacy rozpoczęli z dużym animuszem. Po ambitnej, momentami wybitnej, grze w obronie kończą ten fragment meczu zwycięstwem 13:11 i prowadzeniem w meczu 41:39. I przychodzi kwarta prawdy, kiedy wygrywa się, lub niestety czasem- jak w tym meczu- przegrywa się swoją szansę. Wiślacy przegrali minimalnie, jeszcze na 02:13 przed końcem prowadzili 55:54, a na 01:19 był remis 55:55. Ostatecznie Warszawiacy zachowali w końcówce więcej zimnej krwi wygrywając 59-57.

Chciałoby się oglądać naszych zawodników częściej tak walczących. Wielkie brawa. Naprawdę zabrakło niewiele, więc powinniśmy wszyscy w niedzielne południe kibicować im z całych sił licząc, że w meczu ze Śląskiem Wrocław do serca, Wawelskie Smoki dołożą odrobinę szczęścia. Wystarczy wygrana 1 punktem, której naszym Walecznym Zawodnikom życzymy, i na którą na pewno zasłużą, jeżeli zagrają jeszcze lepiej niż dziś. Zresztą nawet, jeżeli jest to zadanie typu mission impossible, to ci chłopcy jak nikt inny nadają się do pokazania, że dla zdeterminowanych Smoków nie ma rzeczy niemożliwych.

 

TS Wisła Kraków - UKS GIM 92 Ursynów Warszawa  57:59 (12:12, 16:16, 13:11, 16:20)