Okiem koordynatora

Podsumowanie ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U-14

W ostatni weekend (12-14.05) byliśmy świadkami bardzo ciekawego i emocjonującego turnieju w ramach ćwierćfinałów Mistrzostw Polski młodzików w kategorii U-14 chłopców. 32 drużyny podzielone na 8 grup rywalizowało w różnych miastach Polski o 16 miejsc w kolejnym etapie batalii o awans do turnieju finałowego. Losowanie nie było łaskawe dla naszej drużyny i trenera Andrzeja Sudy. Bardzo mocne ekipy z najmocniejszych koszykarsko regionów kraju znalazły się w jednej grupie i już przed turniejem było wiadomo, że zespół musi się wznieść na absolutne wyżyny swoich umiejętności, żeby liczyć na sukces. Wszystkie spotkania w bardzo trafny i fachowy sposób opisał już na stronie Wawelskich Smoków Pan Józef Nowacki, tata jednego z graczy naszej drużyny, za co bardzo serdecznie z tego miejsca dziękuję, równocześnie dziękując za pomoc w czasie turnieju w nagrywaniu wszystkich spotkań na wideo i przesyłanie na serwer PZKosz, co stanowi wymóg regulaminowy dla organizatora turnieju. To były bardzo dobre zawody. Mecze na bardzo wysoki i dobrym poziomie, gorący doping kibiców, dobry poziom sędziowania i świetna atmosfera, zabrakło niestety tylko wisienki na torcie w postaci awansu. Jedyną rzeczą, która mnie zbulwersowała to wizyta jednego z "łowców" talentów, ale na ten temat pozwolę sobie napisać osobny artykuł w odpowiednim miejscu i czasie.

Podsumowanie

Jeśli trener prowadzący mówi o zespole, że zagrał podczas tego turnieju najlepsze mecze podczas swojego istnienia to na pewno tak było i podpisuję się pod tym obiema rękami. Sam też pracowałem z tymi chłopcami a po przejęciu grupy przez trenera Andrzeja Sudę obserwowałem ich rozwój. Pomimo braku awansu bardzo pozytywnie oceniam to, co widziałem podczas zawodów. Ogromna ambicja, zaangażowanie, brak strachu przed przeciwnikiem, realizacja założeń trenera to było to, co rzucało się w oczy. Drużyna, choć warunkami fizycznymi odstawała od swoich rywali, nadrabiała to wyszkoleniem technicznym oraz ogromną determinacją. Zespoły z Warszawy i Wrocławia to naprawdę drużyny przez duże D i wcale nie będę zdziwiony, jeśli jedna a nawet obie te ekipy zameldują się w turnieju finałowym. Zawsze powtarzam to prowadzonym przez siebie drużynom:, Jeśli po meczu zapytasz siebie czy dałeś z siebie wszystko żeby osiągnąć sukces a jednak przegrałeś rywalizację to nic strasznego się nie stało. Taki jest sport. Uczy pokory, ale też daje kolejne szanse na zrobienie kroku do przodu i następnego i następnego. Łzy, które widziałem w oczach chłopaków w szatni po zakończeniu ostatniego pojedynku tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że Nasze Waleczne Smoki z rocznika 2003 nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Po czasie żalu, smutku i zawodu znowu podejmą rękawicę i zaczną jeszcze mocniej pracować, żeby przede wszystkim udowodnić sobie, że są w stanie stanąć mocno na nogach i pokazana, co ich stać. Jestem tego pewien.

DZIĘKUJĘ CHŁOPCY. DZIĘKUJĘ TRENERZE. TO BYŁY TRZY DNI PIĘKNEJ WALKI.

Tak jak zawodnicy, tak również i rodzice stanęli na wysokości zadania. Wspaniały poczęstunek, gościnność a przede wszystkim atmosfera, jaką stworzyły wszystkie ekipy wspierające swoje drużyny na długo pozostaną w pamięci wszystkich. Podkreślam to, bo to właśnie Rodzice są wzorem dla późniejszych postaw i zachowań swoich dzieci i choć czasem puszczały nerwy, to wszystko to odbywało się w granicach ogólnie przyjętych zasad obyczajowych. Przegrywać trzeba się nauczyć i nauczyć robić to z klasą. Tak też było podczas tego weekendu. BRAWO!

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, ze turniej okazał się tak udany serdecznie dziękuję. Kieruję te podziękowania na ręce rodziców, trenerów, zawodników, sędziów, ludzi, którzy bezinteresownie i z serca pomagali nam podczas wszystkich dni trwania zawodów.

Specjalne podziękowania kieruję pod adresem trenera Andrzeja Sudy. Wiem doskonale ile pracy, serca i zaangażowania włożyłeś w prowadzenie tej drużyny.

ŚWIETNA ROBOTA PANIE TRENERZE.

Dziękuję