Turniej Mini Wikar Cup Nowy Sącz

04.06.2017 rok na zakończenie rocznego szkolenie chłopców odbył się turniej mini koszykówki dla rocznika 2005 i młodszych.

Udział w turnieju wzięły cztery zespoły: STK Nowy Sącz, MKS Limanowa, MKS Gorlice oraz Wisła Kraków. Mecze odbywały się systemem "każdy z każdym";. Turniej stał na bardzo dobrym poziomie. Wyniki meczów były bardzo wyrównane, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Ważniejsze od wyniku była dobra zabawa i możliwość sprawdzenia się między zespołami, które od jesieni będą już razem rywalizowały w rozgrywkach ligowych.

Na turniej do Nowego Sącza postanowiłem wziąć wyróżniających się chłopaków z turniejów organizowanych przez TS Wisłę i firmę Can-Pack. Byli to głównie zawodnicy z Tenczynka, czyli tegorocznego zwycięzcy Ligi Can-Pack. Chciałem sprawdzić ich na tle zawodników trenujących w klubach. Pozostałą część składu uzupełniali zawodnicy z naboru trenujący, na co dzień w klubie. Mój zespół wygrał zdecydowanie wszystkie mecze, przeważając w nich jednoznacznie, nawet pomimo tego, że grali pierwszy raz ze sobą. Cieszy mnie fakt, że nowi chłopcy dobrze wkomponowali się w drużynę. Uważam, że w tych chłopakach drzemie potencjał i nie pokazali jeszcze w pełni swoich możliwości. Brawo Panowie! Warto odnotować, że najlepszym graczem zespołu został wybrany zawodnik z rocznika 2006 Szymon Zelech - wywodzący się ze Szkoły Podstawowej nr 100. Gratulacje! - podsumował trener grupy naborowej Mateusz Piech.

 

Terminarz i wyniki:

STK Nowy Sącz - MKS Gorlice 17 : 20

TS Wisła Kraków - MKS Limanowa 36 : 18

MKS Gorlice - TS Wisła Kraków 8 : 28

STK Nowy Sącz - MKS Limanowa 12 : 19

MKS Limanowa - MKS Gorlice 22 : 19

STK Nowy Sącz - TS Wisła Kraków 15 : 24

 

Tabela końcowa:

I miejsce TS Wisła Kraków 3 6 88-41

II miejsce MKS Limanowa 3 4 59-67

III miejsce MKS Gorlice 3 2 47-67

IV miejsce STK Nowy Sącz 3 0 44-63

 

TS Wisła Kraków wystąpiła w składzie:

J. Klocek-kpt, J. Michalski, Sz. Zelech, Sz. Miśkiewicz, T. Kobyłko, P. Kobyłko,  K. Kamykowski, J. Wiatr, R. Bawołek, W. Niżański, W. Szydlak, K. Łydek, F. Łydek.

Trener: Mateusz Piech.

foto

foto STK Nowy Sącz