Chłopcy U-12

10 października 2017

II Liga koszykówki mężczyzn wystartowała!!

Duża niespodzianka, zawód, oraz przegrana po dogrywce i pięknej walce.

Tak pokrótce można scharakteryzować to co się wydarzyło w trzech pierwszych kolejkach sezonu 2017/2018 z udziałem naszego zespołu. Rozpoczęło się dużą niespodzianką i wygraną na bardzo trudnym terenie w Rybniku. Pomimo tego, że praktycznie cały mecz gospodarze prowadzili różnicą dziesięciu, dwunastu punktów, drużyna Wisły w trzeciej i czwartej kwarcie pokazała niesamowity charakter najpierw doprowadzając do dogrywki by w niej przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Siedem szwów na oku i złamany oczodół Jakuba Natkańca, brak widzenia w oku Jakuba Żaczka, podkręcony staw skokowy Marcina Siwaka, wiele stłuczeń, obtarć to wynik walki jaka miała miejsce podczas meczu. W pewnym momencie na parkiecie leżała cała dziesiątka zawodników chcących przechwycić toczącą się po nim piłkę. Miejscowi też ponieśli straty i zawodnicy spotkali się jeszcze raz w szpitalu w Rybniku na różnych badaniach, prześwietleniach itp. Na szczęście po kilku dniach okazał się, że chłopcy się pozbierali i mogli dalej uczestniczyć w treningach i meczach.

Pracuję długo w zawodzie trenera, ale tak bijącego się mojego zespołu o każdy centymetr parkietu jak dzisiaj jeszcze nie prowadziłem i nie widziałem - mówił po meczu dumny i nawet można powiedzieć wzruszony trener Piecuch.

MKKS Rybnik - TS Wisła Kraków 58:60 (15:11, 19:12, 17:19, 3:12, dog. 4:6)

Drugi mecz to z kolei drugie oblicze zaprezentowane przez ekipę z Reymonta. Drużyna z Sosnowca to wprawdzie team z którym się jeszcze Wiślakom nie udało nigdy wygrać na parkietach drugoligowych, nie mniej jednak styl zaprezentowany w tym pojedynku przez gospodarzy był mówiąc delikatnie taki sobie.

Chyba za bardzo chłopcy chcieli się pokazać z dobrej strony przed własną publicznością i wyszli na parkiet za bardzo spięci. Stąd brak odpowiednich reakcji w obronie, komunikacji oraz nerwowa gra w ataku. Dopiero końcówka trzeciej oraz cała czwarta kwarta pokazała, że potrafimy fajnie i skutecznie grać zarówno w ofensywie jak i defensywie. Byłem strasznie zły po tym meczu nie dlatego że przegraliśmy, tylko dlatego, że wiem dobrze na co stać moich chłopaków - tak skomentował to trener, ale dopiero trzy dni po zawodach bo wcześniej nie było sensu nawet do niego podchodzić.

TS Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 62:71 (22:31, 11:15, 10:16, 19:9)

foto Sosnowiec

Trzeci pojedynek to bardzo trudny teren i wyprawa do Bytomia. Zespół wrócił na swoją ścieżkę walki i mecz naprawdę mógł się podobać zgromadzonej publiczności bo obie ekipy pokazały fajny dla oka basket. Podobnie jak w Rybniku gospodarze przez większą część rywalizacji prowadzili różnicą kilku lub kilkunastu punktów, ale Wisła uporczywie niwelowała straty by na koniec czwartej kwarty wyjść na prowadzenie. Gospodarze wyrównali, Wiślacy nie wykorzystali ostatniej akcji i dogrywka. W niej chłopaki z Reymonta byli już w niebie na dwie minuty przed końcem zawodów wygrywając  różnicą pięciu punktów. Niestety dwa niecelne rzuty z pod samego kosza i dwa błędy w obronie po których najlepszy zawodnik meczu Tomasz Wróbel trafia za trzy punkty odwracają losy rywalizacji na korzyść ekipy z Bytomia.

Boli jak cholera, ale z drugiej strony pokazaliśmy po raz kolejny, że już nie będziemy tak jak w poprzednim sezonie chłopcami do bicia a każdy zespół, który miał z nami grać księgował sobie za darmo dwa punkty w tabeli. Pewnie jeszcze nie raz przegramy, ale jestem  przekonany, że zaczniemy tez wygrywać  bo po trzech pierwszych meczach sezonu wiem jedno. Mam Drużynę chłopaków z charakterem i w żadnym meczu nie odpuszczą. Świetnie pracują, chcą się rozwijać i są głodni zwycięstw. To już nie jest zespół z tamtego sezonu. To Ci sami faceci ale zupełnie inna DRUŻYNA - tyle komentarza trenera.

KK Polonia Bytom - TS Wisła Kraków 79:74 (17:10, 12:13, 26:22, 12:22, dog. 12:7)