Derby dla Wisły

Niedziela 26.11 godzina 11 00 to był czas derbów w kategorii kadetów.

Gospodarzem ekipa Cracovii, która kilka tygodni temu o mało, co nie sprawiła sensacji i nie pokonała faworyzowany zespół Regisu Wieliczka. Skończyło się na dwupunktowej wygranej drużyny z Solnego Miasta. W dzisiejszym pojedynku od początku ton nadawali goście z Reymonta, którzy poprzez agresywną obronę wymuszali straty gospodarzy, po których wyprowadzali skuteczne kontry. 30:9 pierwsza kwarta i już kontrola wydarzeń na boisku do końca zawodów, choć niestety zdarzały się przestoje i momenty słabszej gry.

Moja drużyna jest teraz w trudnym momencie, fala chorób i przeziębień, jaka torpeduje moich chłopaków jest naprawdę przerażająca, dlatego jestem zadowolony z tego jak dzisiaj podeszli do meczu. Ekipa Cracovii to drużyna, która jest złożona z chłopców roczników 2003 oraz 2004, wysokich, już dobrze wyszkolonych i widać tu dobrą robotę wykonywaną przez trenerów Łukasza Kasperca oraz Adama Szota. Moi podopieczni mieli bardzo dobre momenty w grze obronnej, niestety zdarzały się też słabsze okresy gry i nad tym musimy pracować. Potrafimy grać kilka a nawet kilkanaście minut koncertowo by następnie tracić koncentrację popełniając szkolne błędy w obronie i nie trafiając rzutów z otwartych pozycji. Na szczęście w dzisiejszym pojedynku te proporcje były zdecydowanie na korzyść momentów dobrych, dlatego jestem zadowolony i z optymizmem patrzę w przyszłość - podsumował trener Piotr Piecuch

KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków - TS Wisła Kraków 46:98 (9:30, 15:20, 6:21, 16:27)