Juniorzy rozpoczynają drugą rundę.

Meczem z Zabierzowem juniorzy Wisły otwierają drugą rundę.

Zaledwie dzień wcześniej graliśmy na mocnym tempie z Oświęcimiem i na domiar złego nie mogliśmy tego dnia skorzystać z pomocy Krakowiaka i Dobranowskiego. Brak tego drugiego był szczególnie widoczny w sferze podkoszowej. Mecz w Zabierzowie lepiej zaczęli Wiślacy. Dobrze grą Kierował Kozyra, a dwie szybkie trójki sprzedał Budzyński. Kolejne 4 oczka dorzuca "Bremu" i na tablicy 20:12. Chwila dekoncentracji, ale i pierwsza zadyszka i po pierwszej kwarcie 26:20. W drugiej odsłonie mecz się wyrównał. W miarę bezpieczną przewagę trzymali Wiślacy jednak gospodarze już nie pozwolili na jej powiększenie. Tą odsłonę meczu po wymianie ciosu za cios przegrywamy 22:21 i do połowy zaledwie 5 oczek zapasu dla Wawelskich Smoków. Po zmianie stron przez blisko 5 minut oba zespoły walczyły o każdy centymetr boiska. Dobry fragment 3 minut i "run" 9:0 dla Wisły i na tablicy zaświecił się wynik 64:48 a przed ostatnią częścią spotkania 65:54 dla Białej Gwiazdy. Ostatnie 10 minut to już doba gra gości. Dwa dobre fragmenty pozwoliły na wypracowanie już 20 punktowej przewagi i rotacje składem. 83:60 i już wiadomo było, że kolejne 2 punkty zainkasują Juniorzy Wisły. W końcówce jeszcze wynik reperują gospodarze, jednak przy tak dużej przewadze należało przypilnować już tylko wyniku "na +" a skupić się na kolejnym meczu z KS Korona Kraków.

 

To był trudny mecz. Wiem, że nie byliśmy w stanie wykrzesać z siebie 100 % bo już mieliśmy w nogach wczorajszy mecz z Oświęcimiem, a "z tyłu głowy" jutrzejsze, bardzo ważne spotkanie z KS Korona Kraków na wyjeździe kończące zmagania pierwszej rundy. Musieliśmy grać oszczędnie ... taka sytuacja. Cieszy, że pod nieobecność Krakowiaka i Dobranowskiego otworzyli się inni zawodnicy. Super zagrał Budzyński ... Wierzba na swoim poziomie. Wszyscy dali z siebie dzisiaj najlepsze co mieli i zagrali przede wszystkim mądrze.

 

SKF Jura Basket Zabierzów - TS Wisła Kraków 88:72 (20:26, 22 :21, 12:18, 18:23)

Punkty dla Wisły: Wierzba 21, Kasperczyk 9, Macheta 14, Szydlak 12, Kozyra 4, Janiszewski 2, Budzyński 24, Pierściński 2, Pyzik, Kubaszewski.