Porażka w derbach

Niestety po raz drugi na przestrzeni tygodnia czasu musimy uznać wyższość drużyna Cracovii w pojedynku derbowym zespołów młodzieżowych.

Tydzień temu po dobrym meczu porażki doznali juniorzy, dziś (28.10) w pierwszej kolejce III ligi nasi młodzieżowcy. Jeśli do postawy juniorów nie można mieć większych zastrzeżeń tak w dzisiejszym pojedynku zabrakło tego, co charakteryzuje pojedynki derbowe a więc agresywnej walki w obronie na całej szerokości i długości boiska. Goście grali w ośmioosobowym składzie i postawili przez cały mecz strefę w obronie. Gospodarze niestety nie mogli nic trafić z dystansu, nie trafiali też z dogodnych pozycji.

Mecz niezły, ale jakiś taki jak ja to określam "bez jajowy". Znam naszych chłopaków i wiem, że stać ich na wiele lepszą grę (w sensie szybką i agresywną), ale też w takim składzie grali po raz pierwszy, więc potrzebują trochę czasu, żeby lepiej rozumieć się na boisku" - mówi trener Piotr Piecuch.

W podobnym tonie ocenił pojedynek trener Wojciech Krzysztofik - Brak cierpliwości przy rozbijaniu obrony strefowej Cracovii, słaba skuteczność w otwartych rzutach to główne przyczyny Naszej porażki w trzecioligowych zmaganiach. Na przegranej zaważył brak zgrania w rozwiązaniach taktycznych ataku i obrony.


Akcja Kuby Wierzby to hale NBA! - tutaj


TS Wisła II Kraków - KS Cracovia 1906 Kraków  64:77 (14:16, 16:13, 20:26, 14:22)