Derby dla Wisły

Kolejna wygrana Młodzików Wisły z Cracovią przyszła po meczu dość zaciętym w pierwszej połowie i chwilami szalonym w drugiej.

Wg słów trenera Andrzeja Sudy "W pierwszych minutach meczu gra z obu stron była poukładana i dość wyrównana, a mecz mógł się podobać. W drugiej połowie, (gdy przewaga Wisły była już dość znaczna - przypis red.) musiałem moich zawodników mobilizować, przypominać o utrzymaniu koncentracji, by realizowali przedmeczowe założenia. Kilka akcji w ataku, ale też w obronie już było zbliżonych do tych, jakie chciałbym widzieć w wykonaniu tych chłopców zawsze i jakie ćwiczymy od początku sezonu".

Tych, którzy widzieli mecz (a oglądało go wyjątkowo wielu widzów) może dziwić dość wyważona opinia trenera.

Wypada tylko się cieszyć, że zespół, który na lokalnym, małopolskim podwórku nie przegrał od półtora roku, mający w swoim składzie zawodników mogących zdobyć 40 pkt w meczu (tak było z Cracovią), najsolidniejszą obronę, (której tylko MUKS-owi Tarnów udało się rzucić 60 pkt) - dowodzony jest przez trenera, który przyzwyczaja swoich zawodników, że nigdy nie należy spocząć na laurach i zawsze jest coś do poprawienia.

"You have to expect things of yourself before you can do them" M. Jordan

Wracając do meczu.

W pierwszej kwarcie (wygranej tylko 19:18 przez Wisłę) było dość dużo nerwowości z obu stron i wzajemnego sondowania aktualnej formy. Może młodym wiślakom przypomniało się nie najlepsze "wejście w sezon" podczas pierwszego meczu obu drużyn, wygranego tylko 65:57?. W drugiej kwarcie - mimo pozostawiającej nieco do życzenia skuteczności - dzięki wzmocnieniu obrony i przyspieszeniu gry Wisła już dominowała wygrywając 16:6. Cracovia, posiadająca w swoim składzie kilku wysokich graczy, próbowała jeszcze walczyć w trzeciej odsłonie (19:12 dla Wisły), natomiast czwarta (27:11) pozwoliła trenerowi i zawodnikom przećwiczyć szybki atak po odbiorze piłki i akcje typu podanie/ścięcie powoli stające się jednym ze znaków firmowych Młodzików Wisły. Mecz zakończył się ich zasłużoną wygraną 80:46.

 

TS Wisła Kraków - KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków  80:46  (19:18, 16:6, 19:12, 27:11)