Udana inauguracja

Tydzień później niż w terminarzu rozpoczęły się rozgrywki dla ostatniej a zarazem najmłodszej kategorii wiekowej, czyli Chłopca Starszego (urodzeni 2006 i młodsi).

Zespół z Kielc poprosił o zmianę terminu i zaległy mecz wyjazdowy odbędzie się 22.11 o godz. 17 00 a rywal naprawdę mocny. W niedzielę (18.11) to Wisła była gospodarzem zawodów i gościła drużynę MUKS Unii Tarnów. Od początku meczu Smoki narzuciły swój rytm i styl a drużyna z Tarnowa wyglądała na mocno wystraszoną, dlatego pierwsza połowa to zdecydowana dominacja Krakowian. Po przerwie rywale zaczęli grać odważniej i choć wynik był bardzo nie korzystny ambitnie walczyli do ostatniej akcji meczu o każdy punkt.

Dziękuję Wojtkowi Krzysztofikowi, który w związku z nagłym zdarzeniem losowym zastąpił mnie w prowadzeniu zespołu i uratował chłopaków przed nie uchronnym walkowerem. Obserwowałem już zmagania w drugiej połowie zawodów i z postawy zespołu jestem zadowolony. Do wyników w tej kategorii wiekowej nie należy przykładać większej wagi. Najważniejsze to to żeby chłopcy mieli możliwość konfrontacji ze swoimi rówieśnikami a dla nas trenerów każdy mecz to wskazówka, nad jakimi elementami koszykarskiej techniki należy pracować. Bo słowo taktyka w tej kategorii wiekowej to byłoby mówiąc delikatnie jakieś nie porozumienie. Mnóstwo pracy przede mną, ale z "tej mąki może być dobry chleb";. Gratuluję chłopakom i pracujemy dalej - podsumował mecz trener Piotr Piecuch

 

TS Wisła Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów 114:42 (32:8, 25:10, 33:9, 24:15)