Dobry mecz na szczycie

Rywalizacja Juniorów Starszych Wisły i AGH zapowiadała się, jako bardzo ciekawe wydarzenie, choć ze zdecydowanym faworytem - drużyną z ulicy Piastowskiej.

Pierwsza połowa spotkania to jednak bardzo dobra gra gospodarzy z R22 i prowadzenie momentami nawet ośmiopunktowe. Bardzo mocny fizycznie zespół AGH powoli jednak łapał właściwy rytm i jeszcze przed przerwą doprowadził do remisu a drugie dwadzieścia minut rozegrał według własnych warunków. Maciej Koperski (43 pkt), który w tym sezonie jest wyróżniającym się strzelcem w pierwszej lidze plus silni fizycznie koledzy z zespołu (wśród nich 3 wychowanków Wisły) konsekwentnie realizowali plan nakreślony w przerwie przez ich trenera i zasłużenie wygrali te ciekawe zawody.

Gratuluję chłopakom z AGH zwycięstwa a Maćkowi super dyspozycji strzeleckiej w drugiej połowie spotkania. Ja pomimo porażki jestem bardzo zadowolony z postawy moich chłopaków, bo po pierwsze podjęli męską walkę i kontynuowali ją do końca mimo upływających z każdą minutą sił a po drugie mieli możliwość rywalizacji z silnym i ogranym już przeciwnikiem, co tylko może przynieść pozytywne korzyści w perspektywie dalszego rozwoju. Dobry mecz, wynik nie korzystny, ale czasem można być zadowolonym nawet po porażce - zakończył podsumowanie trener Piecuch

 

TS Wisła Kraków - AGH Korona Kraków 61:83 (19:15, 14:18, 19:27, 9:23