Krok do przodu-podsumowanie sezonu II ligi

Nadszedł czas żeby podsumować to co w mijającym sezonie wydarzyło się w rozgrywkach drugiej ligi a podsumowania dokona trener drużyny Piotr Piecuch

Dzięki relacjom na żywo oraz informacjom zamieszczanym praktycznie na bieżąco przez naszego Redaktora Naczelnego Ci którzy interesowali się grą naszej drużyny mogli cały czas aktywnie uczestniczyć w tym co było udziałem naszego zespołu . Dla mnie jako trenera najważniejsze wydarzenia miały miejsce poza boiskiem i na tym się skupię, ale od początku. To, że w ogóle wystartowaliśmy w rozgrywkach to ogromna zasługa  Stowarzyszenia Sympatyków Wawelskich Smoków. Akcja zbiórkowa przeprowadzona po zakończeniu ubiegłorocznych rozgrywek z pomocą Stowarzyszenia pozwoliła nam spokojnie przygotować się do sezonu i bez nerwów rozpocząć granie w lidze. Z tego miejsca jeszcze raz wszystkim, którzy się zaangażowali w ten projekt składam Serdeczne Podziękowania!. Nie sposób wymienić wszystkich darczyńców, są jednak Oni wymienieni na specjalnym banerze, który co jakiś czas będziemy wrzucać do sieci. Nie zapominamy o Was!

Przez cały sezon staraliśmy się pozyskiwać kolejnych darczyńców i skutecznie nam się to udawało. Na końcu podsumowania wymienię firmy i osoby którym chciałbym szczególnie podziękować. Kolejny sezon wspierała nas firma EduVis i Pani Prezes Małgorzata Kędryna-Piecuch. Na miarę swoich skromnych możliwości starał się wspomagać klub, który pomimo znanym wszystkim zawirowań widząc zaangażowanie i dobrą grę chłopaków pomógł nam szczególnie w końcowej fazie rozgrywek, kiedy konto zaczynało świecić pustkami i istniało realne niebezpieczeństwo konieczności wycofania się z rozgrywek. Na szczęście udało się nam dobrnąć do końca.

Wchodząc do szatni po ostatnim meczu widziałem smutek, żal i złość na twarzach moich zawodników i to jest dobre bo znaczy, że są cholernie ambitni i żądni sukcesów. Realnie jednak oceniając szanse na awans już w tym sezonie, trzeba jasno i uczciwie przyznać, że są w drugiej lidze ekipy zdecydowanie lepsze od nas. Organizacja klubów (czyt. sytuacja finansowa), głębia składu, posiadanie zawodników doświadczonych stawia je w uprzywilejowanej sytuacji w walce o najwyższe cele. Ja proponuje popatrzeć na wyniki tego sezonu z innej strony. Kiedy przejmowałem ten zespół walczył on przez dwa kolejne sezony o utrzymanie. W trzecim roku zajął 5 miejsce w lidze, w obecnym sezonie 4 i odniósł największą ilość zwycięstw a gra w play off w zgodnej opinii obserwatorów naprawdę mogła się podobać. Zawsze podkreślałem, że atmosfera i etos pracy były i są głównymi czynnikami tego, że z każdym rokiem moi zawodnicy czynią krok do przodu. Mieliśmy w tym sezonie jak każdy zespół zawirowania, zdrowotne, kontuzje, problemy, jednak właśnie atmosfera wśród chłopaków pozwalała pokonywać nam największe problemy. Jestem dumny z nich nie tylko jako trener. Wnikliwie obserwuję jak dojrzeli przez te lata, jak stają się coraz bardziej świadomi faktu, że sport i koszykówka to sposób na życie, jednak życie jest zupełnie inne. Widzą i wiedzą, że życie to o wiele większe wyzwania, problemy czasem i tragedie. Wiem, że w ciężkich chwilach, tych poza boiskiem też staną murem jeden za drugiego i w razie potrzeby będą mogli na siebie liczyć. Dziękuję i Gratuluję Panowie!

Co dalej? Uważam, że najbliższy sezon to ostatni moment, żeby spróbować wspiąć się szczebel wyżej i awansować do 1 ligi. W oparciu o moich zawodników wzmocnionych dwoma doświadczonymi graczami mamy na to szansę i do tego musimy dążyć. Najbliższy miesiąc to czas na pozyskanie firm, ludzi którzy będą chcieli nawiązać współpracę i wesprzeć drużynę. Wierzę, że uda nam się zebrać budżet i wystartować w nowym sezonie, jednak na dziś wszystkie scenariusze są możliwe. Życzę sobie, kibicom, chłopakom żebyśmy się mogli znowu spotkać w nowym sezonie. Życie pokaże jak będzie.

Ja i moi zawodnicy chcemy bardzo podziękować naszym kibicom, tym, którzy od lat jeżdżą za nami wszędzie niezależnie od tego jak wiele kilometrów trzeba przebyć, żeby zobaczyć mecz swojej ukochanej drużyny, jak również tym, którzy licznie wspierali nas w meczach domowych. Dziękujemy !!!

Dziękujemy tym dzięki którym mogliśmy zagrać ten dobry sezon. Ludziom którzy pracowali na rzecz drużyny i ludziom oraz firmom które wspierały nas finansowo:

EduVIs - Małgorzata Kędryna-Piecuch, Fitness Platinium, MPWiK S.A., L&P Logistics - Przemysław Lewczuk, Lenart-trans Stanisław Lenart, Jarosław Królewski, Rafał Wisłocki, Łukasz Kwaśniewski, Dorota Gburczyk-Sikora, Rada Seniorów Wawelskich Smoków, Andrzej Zdebski, Renata i Waldemar Natkaniec, Robert Szymański, Anna i Bogdan Susuł, Marta i Maciej Gorgoń, Jacek Rerak, Renata i Wojciech Przęczek, Michał Sumara, Maciej Giza, Grzegorz Siemieniec, Michał Sarota, Ewelina Syc

DZIĘKUJEMY !!!!

Trener wraz z Drużyną