Juniorzy zakończyli rozgrywki w sezonie 2020/2021

Drużyna TS WISŁA Kraków zajęła 4 miejsce w lidze U19 i 5 miejsce w lidze U17.

Zespół składał się z chłopców z roczników 2002-2004. Liderami byli powracający z rocznego wypożyczenia Mateusz Przęczek (kapitan) oraz Filip Rerak, którzy jednocześnie są w szerokim składzie pierwszej drużyny występującej w Suzuki 1 lidze mężczyzn.

Głównym założeniem na sezon 2020/2021 było zorganizowanie zawodnikom odpowiednich warunków do rozwoju. Ten cel  udało się zrealizować w 100%. Tygodniowy mikrocykl treningowy obejmował 6 jednostek (2 motoryczne i 4 koszykarskie), plus mecze w kategoriach wiekowych U-17 i U-19. Dodatkowo drużyna cyklicznie rozgrywała i rozgrywa gry sparingowe z drużynami 3 ligowymi i juniorskimi (15-20 spotkań).

 

W skład drużyny wchodzą:

Rerak Filip, Przęczek Mateusz, Sztandarski Patryk, Cholewa Jan, Kawalec Jakub, Krzystek Jakub, Krzeczek Karol, Swigoń Michał, Janas Filip, Bielański Wiktor, Nowak Daniel, Stryhanyn Arthem, Esterlejn Mykyta, Tabiś Szymon, Michaluk Konstatnty, Meus Paweł, Wilk Cezary, Sułkowski Wiktor, Pitra Filip, Wiech Maksymilian, Kasprzak Daniel, Rojek Olaf.

 

Trenerami drużyny są:

Biliński Przemysław- pierwszy trener

Krzysztofik Wojciech- drugi trener

Syc Ewelina- trener przygotowania motorycznego

 

Wojciech Krzysztofik- drugi trener

Sezon należy podsumować pod kątem założonych celów, wykonanej pracy i jej jakości. Nie zakładaliśmy dla tej grupy wysokich wyników sportowych. Naszym celem był rozwój zawodników pod kątem umiejętności indywidualnych i motorycznych. Program wprowadzony przez Trenera Bilińskiego, treści treningowe, doprowadziły do rozwoju każdego z zawodników. Dobry plan, praca nad szeroko pojętą motoryką prowadzona przez Trener Ewelinę Syc przynosi widoczne rezultaty. Jedyny minus procesu szkolenia to mała ilość zawodów mistrzowskich. To co pozwala nam iść do przodu w każdym aspekcie szkolenia to ogromne zaangażowanie chłopaków na treningach.

 

Ewelina Syc- trener przygotowania motorycznego

Przygotowania, jak i same rozgrywki z powodu panującej pandemii nie były łatwe zarówno dla nas Trenerów, jak i dla zawodników. Musieliśmy dostosować się do panujących obostrzeń, modyfikować trening oraz wprowadzać trening zastępczy. Najważniejsze jest to, że zawodnicy sami zauważyli rozwój sprawności ogólnej, co motywuje ich do dalszego działania. Wyznaczone cele realizujemy krok po kroku. Dodatkowo są bardzo zgraną drużyną co można było obserwować na każdym treningu i meczu, z dużym poczuciem humoru oraz dystansem do siebie, co wprowadza pozytywną atmosferę. Kończąc chciałam podziękować Trenerom oraz chłopakom za wspólną pracę i życzyć wszystkim wielu sukcesów.

 

Piotr Piecuch - koordynator sekcji

Bardzo dobra praca chłopaków od początku przygotowań w sierpniu aż do dnia dzisiejszego i mam nadzieję, że drużyna nie zamierza zejść z obranej przez siebie drogi. Trenerzy Przemek, Wojtek i Ewelina stanowią bardzo zgrane trio, które umiejętnie prowadzi proces treningowy i z tego jestem najbardziej zadowolony. Trener Biliński opracował plan i znalazł swój pomysł na to, żeby chłopcy robili postępy i widać, że naprawdę w wielu aspektach takowy nastąpił. W następnym sezonie chłopaki muszą mieć postawioną poprzeczkę wyżej i po zakończeniu całego sezonu młodzieżowego dowiedzą się jak zaplanowaliśmy  ich dalszy rozwój.