Bardzo udany weekend Wawelskich Smoków-zwycięskie Derby

Niezwykle ważne zwycięstwa odniosły w niedzielę (09.10.2021) drużyny Wisły w kategoriach U-17 (Junior) oraz w III Lidze Mężczyzn.

W niedzielny poranek zespół Juniorów w którym grają sami piętnastolatkowie zmierzył się w bardzo ważnym meczu z ekipą UJK Kielce. Po wyrównanej pierwszej połowie spotkania(37:31) w drugich dwudziestu minutach zespół Wawelskich Smoków zanotował bardzo udany fragment meczu osiągając w czwartej kwarcie dwudziestopunktową przewagę. Ostatnie dwie minuty to niestety przestój gospodarzy z Reymonta i ostatecznie mecz kończy się wynikiem 71:64, ale zwycięstwo z mocną i starszą ekipą z Kielc na pewno cieszy.

Wieczorem (19:00) gościliśmy na hali Cracovii aby rozegrać derbowy pojedynek w ramach drugiej kolejki III Ligi Mężczyzn. Drużyna gospodarzy była zdecydowanym faworytem meczu biorąc pod uwagę  falstart Wawelskich Smoków i wysoką porażkę w domowym meczu z drużyną z Zabierzowa. Mecz mógł się podobać bo od pierwszej minuty stał na bardzo dobrym poziomie a wynik oscylował w okolicach remisu. Ostatnie dwie minuty pierwszej połowy to trzy skuteczne akcje z rzędu kończone celnymi rzutami za trzy gospodarzy i właśnie z dziewięciopunktową stratą Wisła schodziła do szatni. Jednak chłopaki z Reymonta nie zamierzali się poddawać i po udanym rozpoczęciu drugiej połowy wrócili do gry, jednak cały czas na prowadzeniu utrzymywał się zespół Cracovii. Decydujące dla końcowego wyniku wydarzenia nastąpiły w ciągu trzech ostatnich  minut meczu kiedy to gospodarze prowadzili różnicą siedmiu punktów. Dwie akcje trzypunktowe oraz jedna dwa plus jeden (Grzegorza Idziaka) oraz bardzo dobra gra Wiślaków w defensywie sprawiła, że po rzucie na 1,7 sek przed końcem Filipa Reraka na dwupunktowe prowadzenia wyszły Wawelskie Smoki i mimo czasu wziętego przez trenera gospodarzy oraz starannie rozpisanej ostatniej akcji udało się ją wybronić o ostatecznie wygrać 75:73 

Trener Piotr Piecuch "Jestem bardzo zadowolony z tej bardzo dla nas udanej niedzieli. Chłopcy wygrali niezwykle istotne mecze i nie było to dziełem przypadku, ale naprawdę dobrej i momentami mądrej gry co szczególnie mnie cieszy. Nic w sporcie nie jest dziełem przypadku i wynika ze świetnej pracy chłopaków na treningach a także ich indywidualnego doskonalenia poza nimi. Pewnie przegramy jeszcze niejeden mecz, ale jestem pewny, że dzięki takiemu podejściu chłopcy będą robić postęp a to w tym procesie szkolenia jest najważniejsze" tak kończy podsumowanie trener obu ekip.