II ligowy sezon 2022/2023 rozpoczęty

Od wyjazdowego spotkania w Przemyślu rozpoczęła rywalizację drużyna Wisły Kraków w ramach rozgrywek o mistrzostwo II ligi grupa C.

Wyjazd i to od razu do faworyta do awansu - Niedźwiadków Przemyśl. Gospodarze zbudowali bardzo mocny skład poparty solidnym zapleczem finansowym od Miasta oraz sponsora. Wydawało się, że bardzo młody zespół Wawelskich Smoków (średnia wieku 17,5) może zaliczyć bolesną lekcję od razu na starcie ligi, ale nic takiego nie miało miejsca. Lepiej rozpoczęli Wiślacy i to oni prawie przez 8 minut pierwszej kwarty prowadzili. Niestety doświadczeni gospodarze szybko zniwelowali straty i wyszli na prowadzenie, które na skutek błędów gości w drugiej kwarcie systematycznie powiększali by na przerwę schodzić z 20-punktowym zapasem (51:31). Kiedy wydawało się, że tylko kwestią do rozstrzygnięcia w drugich dwudziestu minutach będzie rozmiar porażki gości, Wisła zaczęła od mocnej obrony, przechwytów i skutecznych kontrataków i szybko zniwelowała straty do 11 punktów wygrywając 3 kwartę 23:14. Ostatnia część spotkania to zażarta walka o każdą piłkę i kilka otwartych rzutów trzypunktowych dla Wiślaków, które niestety nie znalazły drogi do obręczy i do sensacji nie doszło.

Jestem z jednej strony zaskoczony bo nie spodziewałem się, że moi zawodnicy tak się zaprezentują, z drugiej strony dumny z postawy DRUZYNY, podkreślam to słowo bo dziś byli drużyną, która nie pękała i walczyła przez 40 minut na całej długości i szerokości parkietu wspierając się nawzajem w każdym momencie meczu. Jesteśmy typowaniu do spadku, jednak ja wierzę w mój zespół i wiem, że choć będzie to dla nas bardzo ciężki sezon, chłopaki nie pękną. Ekipie z Przemyśla oraz trenerowi Danielowi Puchalskiemu gratuluję zwycięstwa i życzę powodzenia w realizacji wyznaczonego i wymarzonego celu jakim jest awans do 1 ligi - podsumował  Piotr Piecuch trener Wisły.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl - TS Wisła Kraków 81:70 (23:18, 28:13, 14:23, 16:16)